6 rad pro úspěšnou rekonstrukci domu

Plánujete rekonstrukci domu a nevíte jak na to? Na následujících řádcích vám dáme pár typů pro snadnější a

Plánujete rekonstrukci domu a nevíte jak na to? Na následujících řádcích vám dáme pár typů pro snadnější a pohodlnější rekonstrukci. Dodržování těchto základních rad vám usnadní a zpříjemní celý průběh rekonstrukce domu.

1. Udělejte si plán

Zvažte, které části domu jsou nejvíce kritické a které je třeba zrekonstruovat první. Doporučujeme postupovat od střechy směrem dolů, je to nejpraktičtější a předejdete tím spoustě komplikací v budoucnu.

2. Obraťte se na odborníky

S plánem rekonstrukce domu vám jistě rádi poradí odborníci. Pokud si nevíte rady s postupem, obraťte se na odbornou firmu, která vám doporučí správný postup rekonstrukce a v případě vašeho zájmu může zpracovat návrhy i vizualizace interiéru. Tak si snáze představíte, jak bude po rekonstrukci váš domov vypadat. Díky vizualizaci interiéru po rekonstrukci si můžete být jistí, že rekonstrukce splní vaše požadavky a rozmístění pokojů, nábytku a vybavení vám bude vyhovovat.

3. Úprava dispozic

Ve starších domech a bytech jsou místnosti často nevhodně rozdělené a dochází tak ke špatnému využití prostoru. Nosné stěny nebourejte, ale sádrokartonové příčky je možné posunout, zrušit nebo naopak doplnit dle potřeby. Můžete si tak vytvořit například prostor pro domácí wellness a pravidelně si dopřávat blahodárné účinky vířivky.

4. Větrejte

Během rekonstrukce domu dostatečně větrejte. Dojde tak odvětrání přebytečné vlhkosti v domě. Nadměrná vlhkost stavbě a změnám v domě neprospívá.

5. Nešetřete na materiálu

Nesnažte se ušetřit za každou cenu. Mnohdy se vyplatí zakoupit dražší materiál nebo vybavení domu. Díky tomu vám vydrží lépe sloužit a celá rekonstrukce tak nepřijde za pár let vniveč.

6. Rozvrhněte si čas

Pokud je to možné a finance vám to dovolí, odstěhujte se na dobu rekonstrukce z domu a zrekonstruujte co nejvíce věcí v krátkém časovém úseku. Postupná rekonstrukce po místnostech během toho, co jste doma, navíc třeba pouze svépomocí, se může protáhnout na měsíce. Ve výsledku vás bude stát nejen spoustu času ale i peněz. Pokud plánujete rekonstrukci, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme s návrhem správného postupu, neceněním i samotnou realizací rekonstrukce.