Fantazii se u nás meze nekladou, zvláště pokud jde o design dětských pokojů. A jelikož jsou tematické pokoje pro nás vždy velkým potěšením, měli jsme opět možnost použít typické designové prvky i do dětského pokoje. Jste zvědaví na výsledek? Čtěte dál.

Zadání bylo jasné. Navrhnout interiérový design do podoby dětské herny. Pokoj byl krásně prostorný a slunný. Což nám poskytlo dostatek možností na co nejzajímavější řešení prostoru. 

Návrh herny jsme sladili s představami a oblíbenými barvami a přání dětí.  V návrhu jsme použili bílou barvu a doplňky ve žluté, oranžové a šedé barvě. Abychom pokoj zútulnili a dodaly mu autentický charakter, tuto barevnou kombinaci jsme sladily se světlým nábytkem, kterou jsme použily pro celou dětskou hernu.

Dětskou hernu jsme funkčně a dispozičně rozčlenili na prostor na učení a prostor na hraní. Šlo nám o to, aby vyhraněné prostory na určité činnosti zajišťovali to, že děti budou trávit čas vždy v tom nejvhodnějším prostředí, podle toho, čemu se právě věnuji, aniž by byli něčím rušeni.

Toužili jste někdy v dětství po vyvýšeném patru, které by poskytovalo prostor na hraní a na relaxování v jednom? My veru ano a těmto dětem jsme splnili jejich sen. Navrhli jsme dětské patro na relaxování, které kromě klidové funkce poskytuje také místo na hraní a schovávání. Celá konstrukce je z dřevěného masivu navržena na míru, natřená jen jemnou vrstvou ekologického laku, abychom zachovali přirozenou kresbu dřeva. Polovina vyvýšeného poschodí vytváří skrýš, kde se mohou děti nejen ukrývat ale také hrát. Na druhé straně od relaxační časti se nachází prostor, který je zabezpečen lany. V tomto prostoru si děti mohou hrát nebo šplhat. Nahoře na vyvýšeném poschodí se nachází malý dřevěný domeček, který se dá využit na hraní.

Do vyvýšeného poschodí se vylézá po žebříku. Boky žebříku jsou vyrobené z pevného lana a uprostřed jsou silnější prkénka, která jsou vyrobena z kvalitního a pevného dřeva. Po celém pokoji jsme navrhli dostatek odkládacích prostoru v zajímavém provedení pro hračky, knížky a mnoho dalšího co je pro děti důležité. Na druhé stráně se nachází dlouhé praktické tři police, které jsou vyrobené z lamino desek, na které si děti mohou pokládat své hráčky.

Samozřejmou součástí návrhu dětského pokoje je i pracovní stolek zabudovaný ve zdí. Ten poskytne budoucím školákům více než jen prostor na učení. Jeho součástí je oddechové sezení, kde si mohou děti číst nebo se hrát. Na pracovní stolek jsme navrhli dvě úsporné stolní lampičky v moderním designu roztomilé žirafy, které do celého moderního vzhledu dětské herny skvělé zapadly. Naproti a za pracovním stolkem jsou na zdí pověšené sady tři poliček ve tvaru domečku s texturou přírodního dřeva a zadní stěnou z MDF desky v pastelových barvách. 

Velmi útulná herna